ІСТОРІЯ

Завод був заснований в лютому 1953 р як одне з перших в Радянському Союзі підприємств з виробництва вітамінів. Початок діяльності підприємства пов'язане з освоєнням нових для країни промислових технологій: виробництва нікотинової кислоти і нікотинаміду, ментолу рацемічного, DL-кальцію пантотенату, Д (+) кальцію пантотенату. Колектив заводу налічував 67 чоловік. Їм належало освоїти технологію таблетування вітаміну "С". У липні 195З р. були випущені перші тонни вітаміну "С" з глюкозою. Перший рік ознаменувався випуском 50 тонн таблеток, які були направлені в Україну, РРФСР, Грузію, Естонію, Узбекистан. Обсяги виробництва швидко нарощувалися і досягли до 1954 року 143 тонн. У 1955 році колектив заводу вперше в СРСР почав промисловий випуск нікотинової кислоти. До 1960 року було освоєно виробництво таблеток вітаміну "С" з глюкозою, нікотинової кислоти, вітаміну "С" для вітамінізації їжі. Частина цієї продукції експортувалася в НДР, Угорщину, В'єтнам.

 

Асортимент продукції постійно розширювався і в 1963 році на заводі було вироблено 83 кг рідкого ментолу, а до 1965 року його обсяги збільшилися в 6 разів.

 

Першість у виробництві пантотенату кальцію (вітаміну "Вз") також належить нашому заводу. Перша партія цього вітаміну отримана в 1964 році. Завод розширювався. До 1968 року на повну потужність працювали цехи: нікотинової кислоти і нікотіноміда, пантотенату кальцію, ментолу, ремонтно-механічний цех і прирейкових база.

 

Виготовлені перші партії оптично активного (медичного) пантотенату кальцію, який до цього випускався тільки в Японії і США. Напередодні 1972 року було прийнято в експлуатацію будівлю цеху ГЛП (готових лікарських препаратів), де почався випуск полівітамінних препаратів у формі таблеток і драже. Всього в той період випускалося 17 найменувань лікарських засобів.

 

У 1994 році відповідно до Указу Президента України "Про корпоратизацію" на базі вітамінного заводу створено відкрите акціонерне товариство "Вітаміни

 

У 2011 році підприємство змінило форму власності, ставши ПАТ «Вітаміни» - Публічним Акціонерним Товариством.

 

У 2012р. підприємством було отримано ліцензію на виробництво лікарських засобів.

 

ПАТ «Вітаміни» здійснює виробництво та оптову торгівлю лікарських засобів у формі - таблеток, драже, порошків, масляних розчинів, настоянок і сиропів. Препарати виробництва ПАТ «Вітаміни», враховуючи високу ефективність, належну якість, доступність успішно реалізуються не тільки на території України, і в країнах СНД.

 

У 2012г. проведена реконструкція виробничих цехів.

На даний час виробництво здійснюється на 8 виробничих ділянках:

  • Ділянка виробництва рідких лікарських форм;
  • Ділянка виробництва твердих лікарських форм № 1;
  • Ділянка виробництва драже;
  • Ділянка виробництва твердих лікарських форм № 2;
  • Ділянка виробництва екстрактів;
  • Ділянка виробництва настойок;
  • Ділянка виробництва розчинів;
  • Ділянка виробництва порошків.

 

Виробничі ділянки оснащені сучасним і високоефективним обладнанням.

 

У 2011р. на ПАТ «Вітаміни» був побудований аптечний склад і отримана ліцензія на оптову торгівлю лікарськими засобами. Склад відповідає сучасним вимогам Належної дистриб'юторської практики.

 

На підприємстві створено та функціонує відділ валідації, який забезпечений сучасним обладнанням від провідних світових виробників. Діяльністю відділу валідації є підтвердження і доказ того, що певна методика, процес, обладнання, сировина, діяльність або система, які використовуються на ПАТ «Вітаміни», дійсно дають очікуваний результат.

 

Головною метою ПАТ «Вітаміни» в області якості є постійне та максимальне задоволення споживачів і забезпечення їх високоякісними, ефективними та безпечними лікарськими засобами.

 

На підприємстві функціонує система забезпечення якості та багаторівневий контроль якості продукції: наші фахівці перевіряють якість вхідної сировини, стежать за дотриманням всіх норм і вимог до якості в процесі виробництва препаратів, здійснюють контроль якості готової продукції. Наша увага до якості продукції здійснюється протягом усього життєвого циклу продукту - від розробки до отримання її споживачем.

 

Моніторинг якості препаратів - невід'ємний процес системи менеджменту якості, що реалізується за рахунок вивчення стабільності показників якості протягом терміну придатності, а також завдяки функціонуванню системи фармаконагляду. На підприємстві створена система фармаконагляду, яка є обов'язковою умовою наявності лікарських засобів на території України і здійсненням моніторингу їх безпеки. Система фармаконагляду укомплектована фахівцями з фармацевтичною освітою та практичним досвідом роботи в галузі фармаконагляду.

Контроль якості на підприємстві здійснює відділ контролю якості. Лабораторія відділу контролю якості атестована Державною службою України з лікарських засобів та Українським державним науково-виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації. До складу лабораторії контролю якості входять контрольно-аналітична лабораторія та мікробіологічна лабораторія.

Наше виробництво відповідає національним та міжнародним Правил належної виробничої практики GMP (Good Manufacturing Practice).